Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α τάξη Λυκείου

Αγαπητοί γονείς των μαθητών/τριών  της Γ’ τάξης του Γυμνασίου, κατά το σχολικό έτος 2020-21, για την εγγραφή τους στην Α΄τάξη του Γενικού Λυκείου, ΕΠΑΛ

1. Παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να αποστείλετε την υπεύθυνη δήλωση (λήψη της δήλωσης) στο email του σχολείου μας. (mail@gym-keram.kef.sch.gr). ΠΡΟΣΟΧΗ Όνομα και Επώνυμο Κηδεμόνα  όπως εμφανίζονται στο taxisnet.

2. Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ.) για το σχολικό έτος 2021-22  θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές. Κατόπιν για την εγγραφή του μαθητή στο ΓΕΛ-ΕΠΑΛ απαιτείτε:

Η είσοδος στην εφαρμογή e-eggrafes η οποία γίνεται με κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis). Ο κηδεμόνας που θα υποβάλει ηλεκτρονικά την αίτηση με κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis) θα πρέπει να είναι αυτός/ή που έχει δηλωθεί ως «Κηδεμόνας e-εγγραφές» στο σχολείο μας (με την παραπάνω υπεύθυνη δήλωση).

Σας επισυνάπτουμε τα παρακάτω αρχεία οδηγιών για την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης εγγραφής.

α) Οδηγίες για την υποβολή Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής ΓΕΛ_2021_22.

β) ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Σε κάθε περίπτωση μπορείτε να απευθύνεστε στο σχολείο μας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Καλή σταδιοδρομία στα παιδιά μας